kapcsolatlélegzetnyi hírlevélgyorskeresés
Loading
Elmentem kamilla teát venni ...

Elmentem kamilla teát venni, és szokás szerint bedobtam a filteres Pickwick/Lipton dobozt a kosaramba. Később a „bio” soron felfedeztem „bio kamilla” teát. Gondoltam, ez mekkora marhaság – már mitől ne lenne bio a kamilla –, de mivel nem volt sokkal drágább, mégis a biot választottam.
Otthon ért az igazi meglepetés, mikor megfőztem és megéreztem a szagát, rá kellett döbbenem, hogy ismerem én ezt a szagot, ez a igazi kamilla tea illata. Rosszabb ugyan az íze és a szaga mint a Pickwické, de ez valódi. Persze logikus, ha az eperét és almáét „hamisítja” a vegyipar, akkor a kamilláét miért ne utánozná. Elég ha csak a kamillás kozmetikumoka gondolunk.
Persze itt is az a recept, mint az eper/alma/vadmálna/akármi esetében: a több száz aromaanyag közül kiválasztanak egyet, amelyik lejobban hasonlít az adott gyümölcs aromájára, és azt legyártatják a vegyiparral, majd ezt hozzáadják a fűrészporhoz és az állományjavítóhoz meg a színezékhez, mint természetes/természetazonos aroma.

Simon Gergely


JELES NAPOK
 Augusztus 01.
   A szoptatás világnapja
 Augusztus 09.
   Állatkertek napja
 Augusztus 09.
   A bennszülött népek világnapja
 Augusztus 20.
   1989-ben e napon gyilkolták meg elefántcsont-csempészek George Adamsont, Joy Adamson munkatársát és férjét
 Augusztus 06.
   Hirosima-Nagaszaki emléknap
 
© Leveg? Munkacsoport 1991-2006. — Villámposta: szerkeszto@lelegzet.hu
A Lélegzetben megjelent írások és képek egyeztetés után, a forrás és a szerző feltüntetésével közölhet?k más kiadványokban.